Manuální lymfodrenáže Brno

Manuální lymfodrenáž je jemná manuální technika ovlivňující aktivaci funkci lymfatického systému. Jejím cílem je zajistit odtok lymfy, kdy při jejím městnání dochází ke vzniku tzv. lymfedému (lymfatického otoku). Ten má za následek jednak nárůst objemu a jednak chronický zánětlivý proces v měkkých tkáních. Indikace k této terapii je především u otoků lymfatického, žilního či smíšeného původu – tzn. v období pooperačním, poúrazovém. Terapii lze využít i ve sportovní medicíně či v kosmetice.

Službu "manuální lymfodrenáž Brno" u nás provádí odborně specializovaní fyzioterapeuté.

Pokud máte dotazy ke službě "manuální lymfodrenáže Brno", pak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Co je to manuální lymfodrenáž?

Podstata manuální lymfodrenáže spočívá v jemných, rytmických pohybech a masážních technikách, které jsou aplikovány terapeutem na konkrétní oblasti těla. Tím se podporuje odtok lymfy, zlepšuje se oběh.

Průběh lymfodrenáže zahrnuje postupné masírování a tlakování lymfatických uzlin a cest, které jsou umístěny po celém těle. Fyzioterapeut využívá speciálních technik, jako jsou jemné tahy, krouživé pohyby a pomalé tlaky, které jsou prováděny ve specifickém pořadí a směru.

Cílem manuální lymfodrenáže je dosáhnout vyrovnání lymfatického toku, stimulovat odtok lymfy a zlepšit imunitní odpověď těla. Je to šetrná a bezbolestná metoda, která má být prováděna odborně vyškolenými terapeuty.

Kdy je vhodné podstoupit manuální lymfodrenáž?

Manuální lymfodrenáž (manuální lymfatická masáž) je technika, která se využívá především k léčbě a řešení různých stavů a potíží spojených s lymfatickým systémem. Proto její uplatnění připadá v úvahu při těchto potížích/situacích:

  • Lymfatický otok: manuální lymfodrenáž se často používá k léčbě lymfedému, což je stav způsobený narušeným lymfatickým oběhem. Manuální lymfatická masáž pomáhá odstranit nadbytečnou tekutinu a snižuje otok.
  • Pooperační otoky: po chirurgických zákrocích může docházet k otokům. Manuální lymfodrenáž pomáhá urychlit hojení a odstranění otoků.
  • Kosmetické účely: manuální lymfodrenáž se také využívá v kosmetických procedurách k odstranění otoků a zlepšení vzhledu pleti.

Závěrem je třeba poznamenat, že manuální lymfodrenáž by měla být prováděna odborníkem, který má zkušenosti a odbornou přípravu v této oblasti. Před zahájením lymfodrenáže by měl pacient svůj plán konzultovat s lékařem, aby se určilo, zda je tato terapie pro něj vhodná.

 

V případě, že máte zájem o službu "lymfatická masáž Brno", pak nás kdykoliv kontaktujte.

-----------------

Specifikace služby: manuální lymfodrenáž Brno, lymfodrenáže Brno, manuální lymfatická masáž, odborná lymfodrenáž Brno, ruční lymfatická masáž Brno.

ico mail Mám zájem
X
Kinesis logo

Kontaktní formulář