Manuální lymfodrenáže Brno

Manuální lymfodrenáž je jemná manuální technika ovlivňující aktivaci funkci lymfatického systému. Jejím cílem je zajistit odtok lymfy, kdy při jejím městnání dochází ke vzniku tzv. lymfedému (lymfatického otoku). Ten má za následek jednak nárůst objemu a jednak chronický zánětlivý proces v měkkých tkáních. Indikace k této terapii je především u otoků lymfatického, žilního či smíšeného původu – tzn. v období pooperačním, poúrazovém. Terapii lze využít i ve sportovní medicíně či v kosmetice.

Službu "manuální lymfodrenáž Brno" u nás provádí odborně specializovaní fyzioterapeuté.

Pokud máte dotazy ke službě "manuální lymfodrenáže Brno", pak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

 

-----------------

Specifikace služby: manuální lymfodrenáž Brno, lymfodrenáže Brno.

Podstata manuální lymfodrenáže spočívá v jemných, rytmických pohybech a masážních technikách, které jsou aplikovány terapeutem na konkrétní oblasti těla. Tím se podporuje odtok lymfy, zlepšuje se oběh.

Průběh lymfodrenáže zahrnuje postupné masírování a tlakování lymfatických uzlin a cest, které jsou umístěny po celém těle. Fyzioterapeut využívá speciálních technik, jako jsou jemné tahy, krouživé pohyby a pomalé tlaky, které jsou prováděny ve specifickém pořadí a směru.

Cílem manuální lymfodrenáže je dosáhnout vyrovnání lymfatického toku, stimulovat odtok lymfy a zlepšit imunitní odpověď těla. Je to šetrná a bezbolestná metoda, která má být prováděna odborně vyškolenými terapeuty.

 

ico mail Mám zájem
X
Kinesis logo

Kontaktní formulář