Kineziotaping Brno

Kineziotaping - je podpůrná terapie,která byla vytvořena tak,aby se kineziotape co nejvíce přiblížil vlastnostem lidské kůže. Mikromasáž pásky ovlivní jednotlivé vrstvy kůže, která zlepší pohyblivost a posunlivost všech ostatních tkání. Odezva je hlavně v krevním, lymfatickém řečišti a zároveň vzniká odezva formou zpětné vazby na vzniklé patologické podněty tak, že umožní pohybovému aparátu návrat k funkčnímu stavu, tzn.fyziologii pohybu.

Nejčastější využití aplikace kineziotapu:

 • Sportovní fyzioterapie
 • Traumatologie, ortopedie (poúrazové, poopearční stavy, ošetření jizev, ošetření měkkých tkání)
 • Gynekologie, porodnictví (v těhotenství, po porodu)
 • Neurologie ( hernie disku, neuralgie)
 • Léčba BOLESTIVÝCH STAVŮ

Kontraindikace:

 • Jakékoliv kožní procesy, pigmentové névy
 • Otevřené rána
 • Ekzém.onemocnění, dermatitidy
 • Akutní horečnaté stavy, akutní trombózy
 • Kardiopulmonální dekompenzace

Kineziotaping je terapeutická technika, která využívá elastického samolepícího pásu, známého jako kineziotape, k podpoře a stabilizaci svalů a kloubů. Speciální pás kineziotape je navržen tak, aby napodoboval vlastnosti lidské kůže, což umožňuje maximálně podpořit pohyb a flexibilitu při zachování podpory a ochrany.

Výhody a přínosy kineziotapingu:

 1. Podpora svalů a kloubů: kineziotape poskytuje podporu svalům a kloubům, pomáhá snižovat přetížení, stabilizuje postiženou oblast a napomáhá při jejím správném pohybu. To může být zvláště užitečné při sportovních aktivitách nebo rehabilitaci po zranění.
 2. Redukce bolesti: kineziotape pomáhá snížit bolestové pocity. Jeho aplikace aktivuje senzorické receptory v kůži a snižuje nepříjemné symptomy.
 3. Zlepšení krevního a lymfatického oběhu: elastický pás kineziotape pomáhá zlepšit krevní a lymfatický oběh v postižené oblasti, čímž přispívá k rychlejšímu hojení a odplavování odpadních látek z tkání.
 4. Korekce postury: kineziotaping může být také použit k podpoře správné postury a pomáhá udržovat správnou polohu těla. Tím může minimalizovat riziko vzniku přetížení a nepohodlí způsobeného špatnou posturou.
 5. Zvýšení propriocepce: kineziotape může posílit proprioceptivní vnímání, což je schopnost vnímat polohu a pohyb těla. To může pomoci zlepšit koordinaci a stabilitu při pohybu.

Pokud máte dotazy ke službě "kineziotaping Brno", pak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

 

Vysvětlení pojmů:

Kineziotape – elastická podpůrná páska, která se používá v kineziologii a fyzioterapii. Páska kineziotape je známá svou schopností poskytovat podporu kloubům a svalům, zatímco stále umožňuje volný pohyb. Tento typ pásky je také známý pod názvy jako "kinesiotape" nebo "kinesiology tape."

-------------------

Specifikace služby: kineziotaping Brno, kineziotejpování Brno, kineziotape Brno.

 

ico mail Mám zájem
X
Kinesis logo

Kontaktní formulář